חיפוש

אומן חושים לאירועים

הופעה של אומן חושים היא אחת החוויות העוצמתיות ביותר הקיימות בעולם הבידור, והיא מספקת לקהל תחושת התרגשות, הנאה, התלהבות ומסתורין ברמה גבוהה מאד. הזמנת אומן חושים לאירועים שונים היא תופעה אשר הולכת ונעשית פופולארית בשנים האחרונות, אז יצאנו לבדוק – מה זה בכלל אומן חושים? מה הוא מציג? מה מייחד אומן חושים מכל מופע בידורי אחר? איך מוצאים אומן חושים טוב?

 

דבר ראשון: מה זה אומן חושים?

אומן חושים, הקרוי גם "מנטליסט", הינו אדם אשר מבצע מגוון קסמים וטריקים בתחום התודעה, מנטליות, פסיכולוגיה, מחשבות וכדו', של קהל המשתתפים. אומן החושים שובר את גבולות המציאות כפי שהכרנו עד עתה, ומגיש בפני הקהל מפגש עם עולם המסתורין והפנטזיה. לכתבה באתר ערוץ 7 על אמן חושים לחצו כאן.

 

מהם התרגילים הנפוצים בהופעה של אומן חושים?

לכל אומן חושים יש ייחודיות משלו, ותרגילים מיוחדים לו אותם הוא מבצע, אולם באופן כללי יש מספר תרגילים אשר נפוצים כמעט בכל הופעה של אומני חושים:

 

קריאת מחשבות

אומן החושים מסוגל לקרוא את מחשבותיהם של אנשים אקראיים מתוך הקהל, ברמה גבוהה מאד של דיוק. יש לציין שאומן החושים אינו עושה שימוש לרעה ביכולת זו, ונזהר מאד מלגרום לאי נעימות בכל צורה.

 

חיזוי העתיד

אומני חושים מציגים לעיתים קרובות יכולת ניבוי וחיזוי של בחירות עתידיות של אנשים מתוך הקהל.

 

עירפול זיכרון

פעמים רבות אומני חושים מצליחים לגרום לאנשים מתוך הקהל לשכוח דברים בסיסיים כמו שמם, מספר הפלאפון שלהם, מקום מגוריהם וכדו'. כמובן שעירפול זה הינו זמני ואינו גורם נזק למשתתף.

 

טלקינזיס

טלקינזיס פירושו הזזת חפצים בכוח המחשבה. לעיתים קרובות אומני חושים משפיעים על חפצים בדרכים שונות באמצעות כוח המחשבה בלבד, כגון כיפוף מתכות, הזזת כדורים וכדו'.

 

מה כל כך כיף בהופעה של אומן חושים?

אומני חושים מביאים בפני הקהל הצצה קצרה אל עולם נסתר ומופלא הנמצא מעבר למציאות הרגילה. הופעה זו מספקת מספר שעות של חוויה חברתית סוחפת ומרגשת, ותמיד משאירה טעם של עוד. בנוסף, אומן חושים מקצועי יודע איך להתחבר לקהל בצורה טובה, ונוצר קשר הדוק בינו ובין הקהל, ואף הקהל עצמו מתגבש בצורה איכותית יותר בתוך עצמו.

 

איך למצוא אומן חושים טוב?

כאשר אנו מעוניינים להזמין אומן חושים, תחילה עלינו להגדיר מספר דברים: מה התקציב העומד לרשותנו? מהו אופי האירוע אליו אנו מעוניינים להזמין את האומן? מה סוג הקהל? מה אורך ההופעה אותה אנו רוצים?

לאחר שהגדרנו את כל המשתנים הללו, עלינו לחפש אומן חושים אשר יתאים לנו בצורה הטובה ביותר. על מנת להתרשם מאיכותו של אומן החושים כדאי לבחון את יכולותיו בהופעות אחרות (נוכחות פיזית או סרטונים באינטרנט), או לחפש המלצות והתרשמויות ממופעים קודמים.

 

האם כל אחד יכול להיות אומן חושים?

בכדי להיות אומן חושים יש צורך במספר תכונות בסיסיות, ועל גביהן ניתן ללמוד ולהוסיף דברים רבים. אומן חושים נדרש להיות חד אבחנה, בעל יכולת תקשורת והופעה בפני קהל ברמה גבוהה, בעל חוש הומור, זריזות ידיים, יכולות אילתור, וכדו'. על גבי תכונות אלו ניתן ללמוד תרגילים רבים וטכניקות שונות וכך להפוך להיות אומן חושים ברמה מקצועית.

קסם קוביות

באותו נושא
אמן חושים
אמן חושים ישראלי

אנחנו שומעים בשנים האחרונות על יותר ויותר אמני חושים ישראלים שכובשים את הבמות בארץ ובעולם. עובדה זו גורמת ללא מעט ישראלים להחליט שהם רוצים לבדוק

קרא עוד »