חיפוש

אמן חושים – איך מופע של אמן חושים מתנהל?

היכרות עם מהלך המופע של אמן חושים יכולה לעזור לשלב אותו באירועים. במאמר הבא נציין את שלבי השיא של המופע ונסביר למה כדאי לתת לו עדיפות כבר בשלבים המוקדמים של הפקת אירועים פרטיים או מסחריים

מופע של אמן חושים מתנהל בהשתתפות הקהל. מצד אחד, אמן החושים עומד לבד על הבמה והוא גם חייב לשמור על מרחק מסוים מהצופים מטעמי בטיחות והגינות. מצד שני, הקהל לוקח חלק פעיל מאוד במופע עצמו. כאשר אמן חושים מבצע את המופע שלו בצורה טובה ומלאה, המשמעות היא תחושה של עוד בקרב האורחים ובעיקר חוויה בלתי נשכחת.

 

למה צריך לדעת איך המופע מתנהל?

היכרות עם האופן שבו מתנהל המופע של אמן חושים יכולה לעזור לבחור אותו בהתאם לאופי של האירוע. כך לדוגמא ניתן לראות כיצד מתקיים מופע קלאסי ומצליח של רון גליקסמן המנטליסט כדי להתייעץ איתו, או בכל מקרה שבו רוצים לשלב בין המופע הזה כאירוע המרכזי לבין עוד מופעי ביניים. חוץ מזה, האופן שבו המופע מתנהל משפיע על המחיר שלו.

 

שלבים בולטים במופע בלתי נשכח

האמת היא שכל מופע של אמן חושים יכול להתנהל קצת אחרת. בשביל שהמופע יצליח, על אמן החושים להגיב למשל לקהל ובמידת הצורך גם לשנות את התכנים. זו הסיבה שאפילו כאשר עוקבים אחרי כמה מופעים של אותו אמן חושים, רואים הבדלים בין התוצרים הסופיים. מבחינת קהל היעד או מפיקי אירועים, הדגש הוא לפיכך על השלבים הבולטים של המופע בלבד.

 

מה חייב להיות במופע מצליח?

מופע של אמן חושים מתנהל כך שכל הגורמים באולם מעורבים בו. בשביל שהמופע יהיה מצליח, עליו לעורר מחשבה בקרב הצופים ולעודד אותם לגלות אקטיביות. ספציפית, יש למשל שלבים במופע שבו מזמינים חלק מהאורחים בקהל לעלות אל הבמה. כאשר האורחים והצופים עולים לבמה, אמן החושים יכול להביא לידי ביטוי את היכולות והידע שלו על הצד הטוב ביותר. מעבר לכך, אורחים שעולים על הבמה מייחדים את המופע של אמן חושים לעומת מופעים אחרים.

 

צפייה במופע לפני בחירת אמן חושים

היכרות עם האופן שבו מתנהל מופע של אמן חושים אמורה לעזור לבחור אותו. אם לא מכירים את אמן החושים ורוצים להזמין אותו לאירוע פרטי או מסחרי, ניתן להגיע למופע לדוגמא. בין היתר, המטרה של מופע כזה היא לאפשר למפיקי אירועים לראות את אמן החושים בסביבה הטבעית שלו ולהתרשם מהיכולות שהוא מציג על הבמה.

 

באיזה כלים אמן חושים משתמש?

מופעים חדשים של אמני חושים מבוססים בחלקם על שימוש בכלים. עם זאת, כל הכלים בטוחים לחלוטין לשימוש על הבמה. מעבר לכך, אמן חושים הוא איש מקצוע לכל דבר שיודע להשתמש באמצעים העומדים לרשותו.

אירועים מסחריים

באותו נושא