חיפוש

אירוע קיצי – אילו פירות עדיף לשים בתפריט שלכם

הלהיט של הקיץ הישראלי, הם הפירות המגוונים והטעימים בהם זכינו.

בפירות יש אומנם סוכר, אולם בצריכה מתונה הם חשובים מאוד לגוף, כיוון שיש בהם מים וכן סיבים תזונתיים, המשפרים את העיכול וגורמים לתחושה של

שובע.

הפירות גם מכילים מינרלים וויטמינים ומשמשים כנוגדי חמצון.

 

המרווה האולטימטיבי של ימות הקיץ

באבטיח יש תכולה של מעל ל- 90% מים, מה שגורם לו להיות, מרווה במיוחד בימות הקיץ החמים. האבטיח הוא נוגד חמצון, ומכיל ליקופן החשוב בעיקר לבריאות של הלב. בנוסף, קיים גם קשר בין ליקופן, למניעה של סוגי סרטן מסוימים, ואף סרטן עור. אכילה של אבטיח בעונת הקיץ, יכולה לעזור בהתגוננות מקרינת השמש החזקה, ומהזדקנות של העור.

 

ירוק סגול או שחור

לא משנה באיזה זן של ענבים תבחרו, לכל אחד מהם יש את היתרונות שלו, ובנוסף, הקליפה והזרעים שלהם, מכילים נוגדי חמצון כגון ויטמין C, התורמים להגנה מקרינתה של השמש ומגינים על העור. בנוסף, קיים גם בענב לוטאין, התורם לשמירה על בריאותן של העיניים ומונע קטרקט.

 

למה משמש המשמש

משמש עשיר בבטא קורטן, ויטמין A וויטמין C, וכן מכיל נוגדי חמצון מגוונים, שחלקם מגן על הראייה ועל הרשתית של העין, מפגיעה בעקבות חשיפה לשמש. בנוסף, מכיל המשמש גם סיבים תזונתיים, וכן מינרלים שונים שגופינו זקוק.

 

שזיפים להפחתה במשקל

לשזיף יתרונות רבים במניעת חמצון של שומן, שעלול לגרום למחלות של כלי הדם והלב. השזיף מכיל סיבים מסיסים, השומרים על רמת סוכר מאוזנת בדם, נותנים תחושת שובע ומסייעים בכך בהפחתה במשקל.

 

לשיפור מצב הרוח – אבוקדו

אבוקדו נחשב אצלינו לירק, אולם הוא פרי שיש בו תחולה של שומן בריא, העוזר להרגיש שבעים לזמן רב. אבוקדו אינו מגדיל את רמת הסוכרים בדם, מכיל סיבים תזונתיים, מפחית את כמות הכולסטרול, ותכולת האשלגן והנתרן שיש בו גורמים לאיזון של לחץ הדם, המצוין עבור אלו הסובלים מיתר לחץ דם. האבוקדו מכיל גם שלל ויטמינים, ואף משפר את מצב הרוח.

 

לבריאות – מלון

למלון תכולה של כמעט 90% של מים, המלון עשיר במינרלים וויטמינים כגון: בטא קורטן שהוא נוגד חמצון, וכן ויטמין C וחומצה פולית, התורמים לחידוש התאים בגוף. המלון גם עוזר בהפחתה של הסיכוי לחלות במחלות שונות, כגון: מחלות לב, סרטן, שבץ, ואף מפחית את הסיכוי לסיבוכים שונים, הנגרמים בעקבות מחלת הסכרת.

 

לסכום

פירות הן מזון בריא המכילים מעבר לסוכר, גם ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים ומים. לכל פרי יש תכולה של חומרים שונים, העוזרים לנו לשמור על גופינו, על העור והראייה, מהקרינה של השמש הקיצית. להזמנת פירות טריים, חתוכים, בריאים, מזינים ומוכנים לאכילה, ניתן להזמין משלוחי פירות של האקדמיה לפירות.

 

אננס

באותו נושא
אמן חושים
אמן חושים ישראלי

אנחנו שומעים בשנים האחרונות על יותר ויותר אמני חושים ישראלים שכובשים את הבמות בארץ ובעולם. עובדה זו גורמת ללא מעט ישראלים להחליט שהם רוצים לבדוק

קרא עוד »