חיפוש

אמן חושים לבר מצווה

חגיגת הבר מצווה עבור כל אחד מהבנים לעם היהודי, היא הפעם הראשונה שהנער המתבגר זוכה לתשומת לב ולביטויי שמחה, כאשר הוא בר נחשב, לפחות על פי ההלכה והדת היהודי, לאדם בוגר העומד ברשות עצמו. עבור כל ילד, מהווה החגיגה עצמה אירוע מרגש, שנער המתבגר וכל בני המשפחה שלו כאחד, מעוניינים לזכור לאורך זמן. מופע איכותי של אומן חושים לבר מצווה, עשוי להיות בדיוק הפתרון הנכון בזמן הנכון, שיעניק לאירוע בדיוק את הערך המוסף הנדרש. מהי בדיוק המשמעות של אירוע בר המצווה? מהו תרשים הזרימה של האירוע, ואיך משתלבת בו ההופעה של אמן חושים לבר מצווה? בשורות הבאות נרחיב מעט בנושא המעניין הזה.

בר מצווה – מה זה בעצם ומה המשמעות שלו

אירוע בר מצווה, הוא האירוע המסמל, על פי היהדות, את המעבר של הנער המתבגר ממצב של ילד, שבו הנער פטור מעונש בגין אי קיום מצוות דת השונות, למצב שבו הוא נחשב כבוגר, לפחות על פי ההלכה היהודית, והאחריות על כל המשגים שלו חלה עליו לבדו. לאירועי הבר מצווה יש שני שיאים חשובים – הראשון הוא העלייה לתורה, שהיא הפעם הראשונה שבה הנער המתבגר עולה לתורה, מברך וזוכה למצווה בגינה. החלק הזה של האירוע נערך בבית הכנסת, באחד מבין שלושת הימים – שני, חמישי או שבת. החלק היותר חברתי של האירוע, הוא מסיסת בר המצווה, שהיא למעשה התכנסות גדולה של בני משפחה, מכרים וחברים של הנער, במטרה לברך אותו באופן אישי ולתת הזדמנות למי שלא השתתף בעלייה לתורה, לחגוג את השמחה עם הילד. אחת ההופעות שכדאי להביא בהזדמנות הזאת, הינה אמן חושים לבר מצווה, שיבצע הופעה שתדהים ותרתק את קהל המשתתפים באירוע ותוסיף ממד אחר, אזוטרי, לאירוע שכל כולו שמחה צרופה.

 

תרשים זרימה והופעה של אמן חושים לבר מצווה

תכנון של כל אירוע, כרוך ביצירת תרשים זרימה המתאר את ההתפתחות של האירוע בכל אחד מהשלבים שלו. הבנה של הנושא, מאפשרת לאנשי מקצוע מיומנים ליצר תרשים זרימה הממקד בהתמדה את תשומת ליבם של האורחים במתרחש באירוע, ומונה מהם למקד את תשומת הלב בדברים אחרים. אמן ושים לבר מצווה הוא חלק מתרשים הזרימה, וההופעה שלו תגיע אחרי הברכה המסורתית של חתן האירוע לקהל, ולפני הגשת המנה העיקרית או מייד לאחריה, לפני פתיחת חגיגת הריקודים. כיון שבאירוע משפחתי מהסוג הזה קורה לא אחת שהאחראי על הבידור מאבד את תשומת הלב של הקהל, העסוק' בפגישות וחידוש קשרים בין בני משפחה שלא התראו לפעמים במשך שנים, ההופעה של אמן החושים ממקדת מחדש את תשומת הלב בעיקר – וזה חגיגת הבר מצווה של חתן האירוע המאושר.

אם יש לך עניין בארגון אמן חושים לבר מצווה שתהפוך את החגיגה לאירוע ייחודי ומעניין, זה המקום הנכון עבורך. להשמנות, כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהפוך את חגיגת בר המצווה של הילד להצלחה מסחררת, הן בקרב המבוגרים והן בקרב הנוער המשתתף באירוע.

למידע נוסף: https://www.mxgems.com

באותו נושא