חיפוש

3 סוגי כיפות ואיזו כיפה מתאימה לאיזה אירוע

אם יש לכם אירוע בקרוב, חשוב להתכונן אליו בצורה המתאימה כדי שהוא יעבור על הצד הטוב ביותר. במסגרת ההכנה לאירוע, יש מספר פריטים שכדאי שנכין מראש, כדי לא למצוא את עצמנו תקועים בזמן שבו כבר לא נוכל להשיג את אותם פריטים. כיפה היא דוגמה נהדרת לפריט כזה, ולפני שיש לכם אירוע כדאי לוודא שאתם מחזיקים במספיק כיפות עבורו. 

 

כיפות לאירועים

כאשר אנחנו מדברים על כיפות לאירועים, חשוב להבין קודם כל מה בדיוק התפקיד של הכיפה. כיפה היא כיסוי ראש לגברים, ויהודים דתיים נוהגים לחבוש אותה לאורך כל היום. גם מי שלא חובשים כיפה באופן קבוע משתמשים בה בדרך כלל באירועים דתיים, ולכן אנחנו יכולים לראות כיפות לבר מצווה, כיפות לחתונה וכיפות לעוד שלל אירועים. כאן נעזור לכם להתאים את הכיפה לאירוע עצמו.

אירועים

כיפות לבר מצווה

האירוע הראשון שבו כדאי שיהיו לכם כיפות הוא בר מצווה. בכל בר מצווה יש בדרך כלל עלייה לתורה, הנחת תפילין ועוד כמה טקסים דתיים שבהם צריך שיהיו לכם כיפות. את הכיפות לבר המצווה תוכלו לעצב יחד עם שם החתן, וכך תרוויחו לא רק כיפה לבר המצווה אלא גם מזכרת שתישאר אתכם לאורך הרבה שנים.

 

כיפות לחתונה

הכיפה לחתונה מיועדת בעיקר לטקס החופה שבו נאמרות ברכות, כך שגם הקהל חובש כיפה. בכיפה לחתונה כדאי לבחור בצבעים לבנים שמתאימים יותר לאירוע מהסוג הזה, וכמובן לרקום על גבי הכיפה את השמות של החתן והכלה כדי לזכור מתי קיבלתם את הכיפה הזו. זכרו גם לדאוג לכיפות לשבת החתן ולימי השבע ברכות, כיון שגם בהן יש חלקים שמחייבים חבישת כיפה.

 

כיפות לאזכרות ובתי עלמין

כיפה משמשת אותנו לא רק באירועים שמחים אלא גם במקומות שעליהם אנחנו מעדיפים לא לחשוב. בבתי עלמין נהוג לחבוש כיפה, ואם יש לכם אזכרה בקרוב כדאי לדאוג לכיפות. כיפה שמיועדות לבתי עלמין הן בצבע שחור בדרך כלל, וניתן לרקום עליהן את שמו של הנפטר, אולם יש מי שחובשים כיפה שחורה ללא כל כיתוב.

 

איך בוחרים כיפה

בבחירה של כיפה יש שני כמה דברים שצריך לשים לב אליהם. הדבר הראשון הוא הצורה של הכיפה. הכיפה צריכה להיות בצורה כזו שנוח לכם לשים אותה על ראש ושהיא כמובן לא נופלת. בנוסף, אם מדובר על אירוע חגיגי כדאי שהכיפה תתאים לשאר הבגדים שאתם הולכים ללבוש. אם אתם רוצים להוסיף כיתוב על הכיפה אז היא צריכה להיות עשויה מחומר שאפשר להדפיס עליו.

 

לסיכום

גם אם אתם לא חובשים כיפה ביומיום, לקראת אירועים מסוימים חשוב שתהיינה לכם כיפות מתאימות. בר מצווה, חתונה או להבדיל אזכרה הם אירועים שבהם גם אנשים לא דתיים חובשים כיפות. לכל אירוע כזה ניתן להתאים כיפה שמתאימה בדיוק לאירוע.

מִקרֶה

באותו נושא
משחק הכיסאות
4 פעילויות מגבשות לעובדים

מעסיקים רבים מארגנים מספר ימי גיבוש לעובדיהם במהלך השנה. שכן, אלה יודעים שפעילויות הגיבוש שמתקיימות בהן מאפשרות לחזק את המסירות של העובדים לארגון ומטפחות את

קרא עוד »