חיפוש

אתם עובדים בעבודה תובענית? הכירו שלושה פתרונות תעסוקה לילדים בימי הקיץ

אנשים רבים מוצאים את עצמם במצב מורכב בחודשי הקיץ. הם ממשיכים לעבוד בעבודתם באופן רגיל אך הילדים נמצאים בחופש ארוך הנמשך חודשיים. כולנו רוצים לדאוג לתעסוקה חיובית ומיטיבה לילדים לאורך כל חופשת הקיץ, אז זה יכול להיות מאד מאתגר. אם אתם נמנים על האנשים האלה, ויש לכם עבודה תובענית שלא מאפשרת חופשים ארוכים, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה נכיר לכם שלושה פתרונות אפשריים וישימים שיכולים לעזור לכם מאד בחודשי הקיץ העמוסים.

ראשית נגיד שאנחנו מודעים היטב למצב ואנחנו יודעים שאתם מוצאים את עצמכם תופרים שלל פתרונות וצריכים להיות מאד יצירתיים, לכן ההצעות שלנו ינסו לעזור לכם למצוא פתרונות קלים יחסית, שנותנים ערך אמיתי ולא דורשים מכם להפוך עולמות. פתרונות תעסוקה לילדים בימי הקיץ קדימה מתחילים!

 

פתרון ראשון – קייטנה, כן גם באוגוסט

כיום מקומות רבים מפעילים קייטנות גם באוגוסט ומרחיבים את הפעילות שלהם לקייטנה הפועלת גם באוגוסט. חפשו בקרבת הבית שלכם מסגרות הפועלות גם באוגוסט, וזה יוכל להקל עליכם בצורה משמעותית. לעיתים הקייטנות באוגוסט יהיו בנושא מסוים כגון החל מתאטרון, דרך כדורגל או ספורט אחר ועד דברים מיוחדים יותר כגון קייטנת גלישה. התייחסו לעניין הזה כיתרון והזדמנות מיוחדת לאפשר לילדים ללמוד משהו חדש.

מחנה קיץ

 

פתרון שני – קייטנה במקום העבודה

כיום אפשר לארגן לכם או לעובדים שלכם, במידה ואתם מנהלים, קייטנה במקום העבודה. לקייטנה במקום העבודה יש יתרונות רבים. אם יש חלל שהעבודה יכולה לספק – זה נהדר. אתם תוכלו להיות קרובים לילדים ולקפוץ במהלך היום להגיד שלום. חלק ממקומות העבודה יכולים גם לבחור באופציה של יום כיף לילדי עובדים ולחזור עליה פעם או פעמיים במהלך אוגוסט.

 

פתרון שלישי –  התארגנו עם עוד הורים לקייטנה של תיכוניסטים או תיכוניסטיות

תצרו קבוצה המורכבת  מחברים שקרובים לילדים שלכם ומהורים שנמצאים באותה בעיה. יחד ארגנו מסגרת קייטנה פרטית. חפשו בישוב שלכם או בקרבתו תיכוניסטים שרוצים להרוויח כסף בקיץ. בני נוער רבים משמשים לאורך השנה כמדריכים בתנועות נוער, כך שיש להם נסיון בהעסקה וטיפול בילדים. מיצאו 2-3 בני ובנות נוער וחברו לעוד 4-5 משפחות.

כך הקבוצה תהיה קטנה, ובני הנוער יתפעלו אותה בקלות. ברגע שמצאתם בני נוער שתוכלו לסמוך עליהם, יהיה לכם קל ופשוט לארגן את הקייטנה. האתגר האמיתי בפתרון זה הוא למצוא מקום. תוכלו להעביר את הקייטנה בין כל המשפחות, כך שכל יום תהיה משפחה מארחת אחרת.

תוכלו להשאיר למפעילי הקייטנה הוראות ורעיונות מה ניתן לעשות בבית ואולי אפילו לקנות כמה משחקים חדשים לכל בית. כך לילדים תהיה תעסוקה משותפת שתוביל לגיבוש ועבודה על ערכים כגון שיתוף. אז אם אתם עובדים בעבודה תובענית, אנחנו יודעים שאוגוסט עלול להוות אתגר אמיתי. בחרו באחד מהפתרונות האלה או שתשלבו בין כמה ושיהיה לכם קיץ טוב, קריר וקליל ככל הניתן!

נערים ונערות מתבגרים

באותו נושא
משחק הכיסאות
4 פעילויות מגבשות לעובדים

מעסיקים רבים מארגנים מספר ימי גיבוש לעובדיהם במהלך השנה. שכן, אלה יודעים שפעילויות הגיבוש שמתקיימות בהן מאפשרות לחזק את המסירות של העובדים לארגון ומטפחות את

קרא עוד »